Artėja erkių sezonas. Ką reikia žinoti apie erkes kiekvienam gyvūno šeimininkui?

Kasdien vis šiltėjant orams mūsų augintiniai mielai lauke praleidžia vis daugiau laiko. Jiems rūpi apšniukštinėti įvairius kampelius bei krūmus, prie kurių buvo sunkiau prieiti šaltuoju metų laiku. Kaip bebūtų gaila dėl šiltesnių orų suaktyvėja ne tik mūsų numylėti augintiniai, tačiau ir vienas grėsmingiausių parazitų – erkė, kuri mėgsta slėptis krūmuose, žolėje. Mūsų gydytojai jau spėjo savo akimis įsitikinti, jog erkės jau aktyvios ir sulaukė pirmųjų pacientų, tad skubame įspėti ir jus!

Gyvūnai gali parsinešti erkių po pasivaikščiojimo lauke, todėl svarbu ne tik laiku gydyti ligą, bet ir imtis prevencijos. Po pasivaikščiojimo derėtų apžiūrėti savo augintinį ar ant jo kailio, ar net odoje nematyti erkių. Jei pastebėjote įsisiurbusią erkę ir nemokate patys jos ištraukti, gabenkite gyvūną pas veterinarijos gydytoją. Šiukštu nesiimkite kažkur girdėtų nepatikimų sprendimų pavyzdžiui: patepti erkę aliejumi, kad ši išlįstų pati ar panašiai. Tokiu atveju galite tik pakenkti. Erkė tikrai neišlįs, o priešingai – išleis nepageidaujamą turinį į gyvūno kraują. Tokiu atveju bus padaryta daugiau žalos nei naudos.
Ant pilvo, kirkšnyse, ausyse, ant pėdučių ar kojų, tai vietos kuriose dažniausiai galima aptikti erkių.  Nors šiose vietose erkės aptinkamos dažniau nei kitur, vertėtų nepamiršti, jog erkės gali būti aptinkamos bet kurioje gyvūno kūno vietoje.

Kiekvieną kartą po pasivaikščiojimo apžiūrėti gyvūną yra pakankamai sudėtinga, tai reikalauja papildomo laiko. Siekiant sumažinti šį vargą yra sukurta įvairių preparatų, kurie padeda atbaidyti, apsaugoti jūsų augintinį nuo erkių. Norint parinkti tinkamą preparatą siūlome pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Mūsų specialistai mielai atsakys į jums rūpimus klausimus, mat kai kurios veislės yra itin jautrios ir gali nukentėti nuo netinkamos apsaugos. Pas mus galite įsigyti jums tinkamiausią preparato pavidalą: antkaklį, lašelius, purškalus, tabletes.
Jei preparatai nebuvo laiku suduoti ar netinkamai vartoti ir vis dėl to gyvūnui įsisiurbė erkė – labai svarbu stebėti jo būklę.
Liga gali būti žaibiška arba lėtinė. Jei pastebite nors vieną iš šių simptomų: apatiją, vangumą, nenorą ėsti, vėmimą, viduriavimą, karščiavimą, patamsėjusį šlapimą, dažną kvėpavimą, blyškias gleivines – skubiai kreipkitės į veterinarą. Svarbu atminti, jog ne visada klinikiniai požymiai yra tipiniai, tad pastebėjus neįprastą, įtartiną gyvūno būseną gyvūną taip pat reikėtų parodyti veterinarijos gydytojui. Svarbu yra nedelsti, nes erkių sukeliama liga gali komplikuotis įvairių organizmo sistemų pažeidimais. Susirgus erkių sukeliamomis ligomis gyvūnas gali nugaišti. Šuningos kalės gali abortuotis. Sergančioms katėms būna ryški anemija ir gelta , tačiau jos mūsų regione, erkių sukeliamomis ligomis, kolkas serga retai. Negydomi gyvūnai gali gaišti dėl besivystančio širdies bei kvėpavimo nepakankamumo , geltos ( kepenų pažeidimo ir intoksikacijos).
Laiku suteikus veterinarinę pagalbą – prognozė gera. Todėl svarbu ilgai nedelsti pastebėję bet kurį iš šių požymių skubiai kreipkitės į veterinarijos gydytojus. Delsiant gydymas tampa sudėtingas.

Erkės yra viena dažniausių problemų šiltuoju metų laiku. Iš klientų sulaukiame įvairių klausimų tad pateikiame keletą populiarių mitų:
1. Gyvūnas, kartą sirgęs erkių platinama liga daugiau sirgti nebegali.
Tai gana populiarus mitas. Gyvūnas persirgęs pvz. babezioze imuniteto neįgauna. Gydytojui pagydžius gyvūną jis laisvai gali  užsikrėsti su įsisiurbusia kita, ligą platinančia, erke.

  1. Negalima nuo erkių apsaugoti nėščios ar laktuojančios kalės.
    Šiais laikais yra gausu preparatų. Mūsų klinikose galite įsigyti tokių, kurie yra saugūs besilaukiančiai ar maitinančiai kalytei.
  2. Erkėmis galima užsikrėsti tik miške.
    Erkes galima lengvai pasigauti ir pievelėje prie namų ir netgi miesto centre. Tai priklauso ne nuo žolės ar krūmų aukštumo, o nuo regiono užkrėstumo erkėmis.